mød os
Vi Har sjælen med i alt hvad vi laver

Et bureau i øjenhøjde

Selvom verden hele tiden forandrer sig, og nye, teknologiske muligheder dukker op hver eneste dag, så mener vi stadig, at der er nogle helt grundlæggende værdier, som ikke bør ændre sig. Gode manerer, respekt og tillid er en del af sjælen i reklamebureauet Konceptas.

Vi tror på, at enhver kommunikation bør starte med at lytte.

Vi elsker at hjælpe virksomheder med at skabe værdibaseret markedsføring.

Faktisk er det det, vi lever af. Og det, vi lever for.

Vi bliver eksponeret for en uendelighed af budskaber og reklamer. Derfor kan man som virksomhed nemt drukne i dette hav af informationer og muligheder. Konceptas hjælper dig med at navigere sikkert i havn.

I samråd med jer lægger vi en strategi der er tilpasset netop jeres behov.

Vi ønsker at hjælpe virksomheder med at opnå deres fulde potentiale gennem banebrydende og solid markedsføring. Vi hjælper jer med at komme ud med de rigtige budskaber på de bedste platforme.

Her er vi alle sammen

Rasmus Brix Dall
Adm. direktør
rasmus@konceptas.dk
2370 8161

Kasper Ørgaard Nielsen
Kontaktchef
kasper@konceptas.dk
2023 3020

Gitte Lyngsø
Produktionschef
gitte@konceptas.dk
9626 2584

Marianne Dyrmose
Projektkoordinator
marianned@konceptas.dk
9626 2592

Henrik Bank
Onlinechef
henrik@konceptas.dk
9626 2591

Morten Bæk
Digital konceptudvikler
morten@konceptas.dk
9626 2589

Kenneth Kidmose Johnsen
Webdesigner, frontend-udvikler
kenneth@konceptas.dk
9626 2588

Maria Schlesiger
Webdesigner, frontend-udvikler
maria@konceptas.dk
9626 2594

Gitte Halskou
Webdesigner, backend-udvikler
gitteh@konceptas.dk
9626 2593

Sarah Ildsvad Winther
Digital konceptudvikler (Praktikant)
sarah@konceptas.dk
9626 2596

Lotte Uttrup
Art Director
lotte@konceptas.dk
9626 2586

Lise Trabjerg Pedersen
Grafisk designer, frontender
lise@konceptas.dk
9626 3748

Charlotte Olesen
Grafisk designer
charlotte@konceptas.dk
9626 2587

Nikoline Nielsen
Grafisk designer
nikoline@konceptas.dk
9626 2595